Pasākumi

24
Sep
Pētniecisko diskusiju pēcpusdiena "No ilgtspējas uz aprites ekonomiku uzņēmējdarbībā"

24. septembrī 14:00 – 16:00 Vidzemes Augstskolā Cēsu ielā 4 (C114) norisināsies pētniecisko diskusiju pēcpusdiena “No ilgtspējas uz aprites ekonomiku uzņēmējdarbībā”.

Diskusiju vadīs HESPI pētniece Maira Leščevica, iepazīstinot ar savu pētniecību, atziņām un izaicinājumiem aprites ekonomikas jomā.

Diskusijā būs iespēja piedalīties arī attālināti Webex:

Meeting link: https://va.webex.com/va/j.php?MTID=m26b388cf8c9c46c724a5afbe71a66fe2

Meeting number (access code): 137 061 4888

Meeting password: TGztszWc445

29
Oct
Pētniecisko diskusiju pēcpusdiena "Vērtējot mācīšanos tehnoloģiskā vidē"

29. oktobrī 14:00 – 16:00 Vidzemes Augstskolā Cēsu ielā 4 (C114) norisināsies HESPI pētnieces Anželas Jurānes Brēmanes vadītā diskusija “Vērtējot mācīšanos tehnoloģiskā vidē”.

Diskusijas ietvaros pētniece Anžela Jurāne Brēmane rosinās domāt par atziņām un izaicinājumiem, kas gūti īstenojot pēcdoktorantūras pētniecības projeku "Vērtēšanas modeļi digitālajā mācīšanās vidē". Projekta mērķis ir izstrādāt pētniecībā balstītus formatīvās un summatīvās vērtēšanas modeļus, kas palīdz nodrošināt ticamu un objektīvu vērtēšanu mācību procesā digitālajā vidē.

Diskusijā būs iespēja piedalīties attālināti Webex:

Meeting link: https://va.webex.com/va/j.php?MTID=mbd3f5a56b560ffe88c5c2bc03ba37356

Meeting number: 137 151 7818

Password: 3sNpASBiV88

26
Nov
Pētniecisko diskusiju pēcpusdiena "Jauniešu pilsoniskās labklājības pieeja politikā"

26. novembrī 14:00 – 16:00 Vidzemes Augstskolā Cēsu ielā 4 (C114) norisināsies pētniecisko diskusiju pēcpusdiena “Jauniešu pilsoniskās labklājības pieeja politikā”.

Diskusijas ietvaros HESPI zinātniskā asistente Anna Broka rosinās domāt par jautājumiem, kas saistīti ar jauno labklājības valstu politikas pieejām, kas vērstas uz jauniešiem.

Diskusijā būs iespēja piedalīties arī attālināti Webex:

Meeting link: https://va.webex.com/va/j.php?MTID=m622e5b8eee1aa67e9cfd1babbf3534f2

Meeting number: 137 168 1157

Password: 7rHkbSAAx82

Arhīvs

2020

19
Sep
HESPI pētniece Anžela Jurāne Brēmane sadarbojas ar Ventspils izglītības iestādēm pēcdoktorantūras pētījuma īstenošanā

No 2020.g. 14. līdz 19. septembrim HESPI pētniece Anžela Jurāne-Brēmane atrodas komandējumā Ventspilī, lai pēcdoktorantūras projekta "Vērtēšanas modeļi digitālajā mācīšanās vidē" ietvaros veiktu izpēti par dažādu izglītības pakāpju pedagogu pieredzi, izglītojamo snieguma vērtēšanā izmantojot tehnoloģijas. Intervijas un diskusijas plānotas Ventspils tehnikumā un Ventspils 2. pamatskolā, Ventspils Augstskolā, Ventspils 1. pamatskolā un Ventspils 4. vidusskolā.

 

18
Sep
HESPI pētnieks Jānis Šiliņš piedalās starptautiskā konferencē "Cilvēks un karš. Atzīmējot simtgadi kopš Neatkarības kara beigām Latvijā"

2020.g. 17. - 18. septembrī Latvijas Universitātē, Rīgā, norisinās starptautiska konference "Cilvēks un karš. Atzīmējot simtgadi kopš Neatkarības kara beigām Latvijā", kurā HESPI pētnieks Jānis Šiliņš piedalās ar referātu "Kur ņemt naudu? Monetārā politika un ikdienas izaicinājumi Latvijas Neatkarības kara laikā".

Konferences programma

17
Sep
Multimediju laboratorijas filmēšanas studijas atklāšanas pasākums - atvērto durvju diena

Ceturtdien, 17. septembrī, plkst. 11.00 Vidzemes Augstskolā (ViA), Cēsu ielā 4, notiks Multimediju laboratorijas filmēšanas studijas atklāšana.  Studija ir izveidota tā, lai to būtu iespējams ērti pārveidot dažāda audiovizuāla satura radīšanai - diskusiju/sarunu raidījumu un interviju ierakstīšanai, kā arī zaļā ekrāna (green screen) un stikla tāfeles (lightboard) izmantošanai (projekts “Vidzemes Augstskolas zinātniskās infrastruktūras attīstīšana pētnieciskās un inovatīvās kapacitātes stiprināšanai” Nr. 1.1.1.4/17/I/005). 

Studija paredzēta gan ViA docētājiem un darbiniekiem, gan pētniekiem, gan studentiem, piemēram, veidojot studiju kursu vai prakses darbus, izglītojošus un informatīvus video par aktualitātēm, zinātnes sasniegumiem u.tml. ViA piedāvā studiju izmantot arī sadarbības parneriem. 

Pēc atklāšanas pasākuma (no plkst. 12.00 līdz 18.00) Multimediju laboratorija būs atvērta ikvienam interesentam - būs iespēja apskatīt filmēšanas studiju un uzdot interesējošos jautājumus.  

Multimediju laboratorija ir Vidzemes Augstskolas Sociālo, ekonomisko un humanitāro pētījumu institūta (HESPI) struktūrvienība.

Multimediju laboratorijai ir četri darbības virzieni: 

  • sniegt atbalstu ViA pētniekiem zinātnes komunikācijas veicināšanā, veidojot izglītojošus un informatīvus audio/video par aktuālajiem pētījumiem, zinātnes sasniegumiem u.tml.; 
  • sniegt atbalstu ViA docētājiem studiju kursu satura pilnveidošanā, veidojot dažāda formāta audiovizuālus materiālus;
  • sniegt atbalstu ViA darbiniekiem augstskolas atpazīstamības veicināšanā, veidojot dažāda formāta audiovizuālus materiālus;
  • sniegt ViA studentiem iespēju (studiju kursu vai prakses ietvaros) iegūt pirmo pieredzi audiovizuāla satura radīšanā, eksperimentēt ar jauniem formātiem un piedalīties multimediālos projektos, kas pēc tam tiek publicēti Latvijas mediju vidē, piemēram, televīzijā, interneta platformās u.c.

Lūdzam iepriekš informēt par ierašanos, rakstot ViA sabiedrisko attiecību speciālistei uz e-pastu: monika.sproge@va.lv

27
Aug
Tiešsaistes zinātniski praktisks seminārs: Tehnoloģiskie risinājumi viedai tūrisma galamērķu pārvaldībai

Lai sniegtu praktisku atbalstu un jaunas zināšanas par tūrisma galamērķu konkurētspējas paaugstināšanu, Vidzemes Augstskolas HESPI pēcdoktorantūras pētnieks Dr. geogr. Andris Klepers prezentēs izveidotu jaunu digitālu datu platformu, kas būtiski atvieglos galveno izpildes rādītāju monitorēšanu, sniegs plašas iespējas tūrisma plānošanai, kā arī attīstības prognožu veidošanai.

Norises datums un laiks: 2020. gada 27. augustā pl. 10:00 tiešsaistē

Norises tiešsaiste: youtube - https://youtu.be/ezxcn0_BKCA

Mērķauditorija: tūrisma plānotāji pašvaldības vai valsts institūcijās, galamērķu pārvaldes organizācijas, profesionālās asociācijas, attīstības projektu iniciatori, zinātnes un pētniecības partneri.

27. augusta plkst. 10:00 tiešsaistē (https://youtu.be/ezxcn0_BKCA) norisināsies zinātniski praktiskais seminārs, kurā tiks demonstrētas šīs platformas praktiskās iespējas. Digitālā platforma ietver lielu apjomu strukturētu ģeotelpiski lokalizētu tūrisma datu pa visu Latvijas teritoriju, ko papildina tematiski rādītāji par ekonomisko vērtību, vides vai sociālo ietekmi, pārvaldības efektivitāti. Labumi ieinteresētajām pusēm iekļauj:

1) konkrētus padomus par rezultatīvo rādītāju izvēli stratēģijām, projektiem vai kampaņām;

2) iespējas uzraudzīt īstenoto stratēģijas rīcību atdevi un izprast padziļināti tūrisma ietekmi uz attiecīgo tūrisma vietu, ko nodrošina dažādu tematisko sfēru izpildes rādītāju iekļaušana un regulāra atjaunināšana;

3) plašas iespējas tūrisma plānošanai un stratēģiskai kopsakarību izpratnei, ar dažādu filtru palīdzību pievienojot vai atlasot interesējošos datu slāņus;

4) iegūstami konkrēti fakti projektu pamatošanai, stratēģiju izstrādei vai publiskā finansējuma piesaistei;

5) iespējas arhivēt un uzkrāt datus, nodrošināt to pēctecīgumu un veidot attīstības prognozes u. c.

Šāda veida risinājums ir stabils solis ceļā uz viedu tūrisma galamērķu pārvaldību un pirmajiem Baltijā (pat plašāk) izdevies izveidot tik tehnoloģiski ietilpīgu un apjomīgu  atbalsta platformu tūrisma ilgtermiņa attīstībai. Iniciatīva īstenota pēcdoktorantūras pētniecības projekta "Latvijas tūrisma intelekts" (Nr. 1.1.1.2/VIAA/1/16/100) ietvaros.

18
Jun
HESPI kopsapulce

2020. gada 18. jūnijā 10:30 HESPI pētnieki tiksies HESPI kopsapulcē, lai pārrunātu aktuālos jautājumus pētniecībā, tālākas institūta attīstības iespējas un citus jautājumus.