Pasākumi

20
Mai
Raidījums "Zinātne tuvplānā" - Pilsoniskā līdzdalība COVID-19 pandēmijas laikā

Skatieties raidījumu “Zinātne tuvplānā” 20. maijā pulksten 14.00 kanālā ReTV.

27
Mai
Raidījums "Zinātne tuvplānā" - Pamesteņi jeb pamestās ēkas Latvijā un pasaulē

Skatieties raidījumu “Zinātne tuvplānā” 27. maijā pulksten 14.00 kanālā ReTV.

17
Jun
Raidījums "Zinātne tuvplānā" - Transports lauku reģionos

Skatieties raidījumu “Zinātne tuvplānā” 17. jūnijā pulksten 14.00 kanālā ReTV.

01
Jul
Raidījums "Zinātne tuvplānā" - Tūrisma informācijas centru digitalizācija

Skatieties raidījumu “Zinātne tuvplānā” 1. jūlijā pulksten 14.00 kanālā ReTV.

Arhīvs

2021

06
Mai
Raidījums "Zinātne tuvplānā" - Jaunieši - īpaši aizsargājamo dabas teritoriju nākotne

Ceļošana dabā daudziem šķiet interesantāka un saistošāka nekā virtuālajā vidē! Kas cilvēkus piesaista  īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un kā dabas aizsardzības procesos daudz aktīvāk piesaistīt jauniešus? Atbildes uz šo jautājumu meklēsim kopā ar Sociālo, ekonomisko un humanitāro pētījumu institūta (HESPI) zinātnisko asistenti Andu Arkliņu un Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvi Andu Andrušaiti raidījumā “Zinātne tuvplānā” 6. maijā plkst. 14.00 kanālā ReTV.

30
Apr
Zinātnieku nakts 2021

Piektdien, 30. aprīlī, no pulksten 18.00 līdz 23.00 attālināti norisināsies pasākums "Zinātnieku nakts 2021", tiešraidē piedāvājot ap 200 dažādas Latvijas zinātnieku sagatavotas aktivitātes bērniem un pieaugušajiem. Teju 20 paralēlās tiešraidēs apmeklētāji varēs vērot lekcijas, diskusijas, demonstrējumus, viktorīnas un citas aktivitātes, starp kurām sev piemērotākās programmā varēs atlasīt pēc trīs kategorijām - Mazie pētnieki, Izzinātāji un Lielā zinātne.

ViA piedāvātās aktivitātes pielikumā.

 

22
Apr
Raidījums "Zinātne tuvplānā" - Attālinātais darbs

Dažādu apstākļu un iespēju dēļ, lielai daļai Latvijas iedzīvotāju, ja to atļauj darba specifika, tiek piedāvāta iespēja darba pienākumus pildīt no mājām. Cik izplatīta ir šī izvēle un ar kādiem izaicinājumiem jāsaskaras gan darbiniekiem, gan darba devējiem? Par šiem jautājumiem diskutēs Vidzemes Augstskolas maģistrante Lilita Langovska un IT jomas uzņēmuma “Wunder” vēstnese Latvijā Ilze Zariņa. Skatieties raidījumu “Zinātne tuvplānā” 22. aprīlī pulksten 14.00 kanālā ReTV. Raidījumu ciklu piedāvā Vidzemes Augstskola. 

08
Apr
Raidījums "Zinātne tuvplānā" - Valdības komunikācija COVID-19 pandēmijas laikā

Mūsdienās, kad, rodoties problēmai, jau rīt ir vajadzīgs labākais iespējamais risinājums, ļoti svarīga loma ir efektīvai komunikācijai. Pirmajā raidījumā “Zinātne tuvplānā” viesosies Vidzemes Augstskolas docente, viespētniece, Latvijas Nacionālās aizsardzības akadēmijas Drošības un stratēģiskās pētniecības centra vadošā pētniece Ieva Bērziņa un viens no pieredzējušākajiem reklāmas, komunikācijas, zīmolvedības un marketinga praktiķiem Latvijā, komunikācijas stratēģis Zigurds Zaķis. Abi raidījuma viesi diskutēs par valdības komunikāciju pandēmijas laikā, COVID-19 pirmajā vilnī - kā valdība šajā izaicinājumiem pilnajā laikā sazinās ar sabiedrību. Raidījumu cikls "Zinātne tuvplānā" par sabiedrībā aktuāliem pētījumiem un tematiem. Raidījumu ciklu piedāvā Vidzemes Augstskola. Skatieties raidījumu “Zinātne tuvplānā” 8. aprīlī pulksten 14.00 kanālā ReTV.

29
Mar
HESPI vadošā pētniece Agita Līviņa piedalīsies konferencē "Zaļie ceļi Vidzemē - tūrismam un mobilitātei"

29. martā plkst. 10:00 Zoom platformā notiks konference “Zaļie ceļi Vidzemē – tūrismam un mobilitātei”. Konferenci organizē Latvijas Zaļo ceļu asociācija Vidzemes tūrisma asociācija.

Konferencē tiks skartas tādas tēmas kā zaļie ceļi, veloceļi tūrismam un ikdienas mobilitātei, veloceļu un zaļo ceļu integrācija vienotā multimodālā koridorā: Rail Baltica, Via baltica un EuroVelo13 piemērs, kā arī sabiedriskais transports, ikdienas velomobilitāte un velotūrisma integrācija. Konferencē uzstāsies arī HESPI vadošā pētniece Agita Līviņa.

Konferencei varēs sekot līdzi Latvijas Zaļo ceļu asociācijas Facebook lapā. Konference tiek organizēta Interreg Europe projekta “Desti – Smart” ietvaros.

Konferences programma