Pasākumi

29
Jun
VIDZEMES FORUMS

29. jūnijā Valmierā norisināsies VIDZEMES FORUMS , kas tiek veidots Valsts pētīijumu programmas projekta "INTERFRAME-LV  Latvijas valsts un sabiedrības izaicinājumi un to risinājumi starptautiskā kontekstā» ietvaros. 

Forumā tiks prezentētas projekta INTERFRAME-LV grāmatas un ikvienam būs iespējams piedalīties diskusijās par zinātnes sasniegumu izmantošanu izglītības uzlabošanā, pašvaldību darbā, uzņēmējdarbības attīstībā, nevalstiskajās organizācijās un sabiedrības iesaistīšanā. Plašāka informācija Foruma darba kārtībā.

Reģistrācija no plkst. 14.30, foruma sākums 14:45

Valmieras Koncertzālē, Leona Paegles ielā 10, Valmierā.

 

Laipni aicināti piedalīties visi interesanti!

Pasākumā tiks fotografēts, un iegūtie materiāli tiks izmantoti LZA, LLU, ViA u.c. interneta mājas lapās.

Vakcinēšanas vai pārslimošanas sertifikāti nav jāuzrāda. Medicīnisko masku vai FFP2 respiratoru lietošana nav obligāta, taču epidemioloģiskās drošības nolūkos dalībnieks pats izvērtē tās nepieciešamību. Lūdzam būt atbildīgiem pret sevi un sabiedrību un atlikt piedalīšanos, ja esat kontaktpersona vai jūtat elpceļu infekcijas slimības simptomus.

 

Darba kartība
19
Sep
11th International Conference on Monitoring and Management of Visitors in Recreational and Protected Areas (MMV11)

Vidzemes Augstskola HESPI 2022.gadā 19.-22. septembrī organizē un uzņem Latvijā, Jūrmalā starptautisku zinātnisku konferenci 11th International Conference on Monitoring and Management of Visitors in Recreational and Protected Areas (MMV11) ar šā gada tematu Behavioural changes of outdoor and landscape recreational consumption in Global Green Deal context.”

https://www.mmvconference.org/

Konferencē var piedalīties ar mutisku ziņojum vai plakāta ziņojumu, iesniedzot izvērstu kopsavilkumu līdz 1000 vārdiem. Kopsavilkumi tiks publicēti digitālā Konferences kopsavilkumu krājumā.  

Konferences plānotās sesijas:

 1. Monitoring and management of visitors: lessons learned. Management practices of co-management in recreation areas: the empowerment of communities for pro-nature initiatives.
 2. Management of natural recreational resources within the framework of the climate, environmental and social crisis: the need for the economic transformation, reducing greenhouse gas emissions without sacrificing development.
 3. Behaviour of different visitor segments outdoors, current trends, the need for a change, discoveries of new consumption patterns.
 4. Outdoor sport and recreational activities versus the goals of biodiversity conservation: the regulations and policies of nature protection and management.
 5. Managing the quality of traditional and contemporary landscapes & the context of rural-urban mobility, tourism and recreation infrastructure development.
 6. Global Green Deal and climate neutral economy for tourism and recreational industries.
 7. Carrying capacity of the environment, ecosystem services, society demand for emotional well-being connected to nature.
 8. Landscape diversity and the services of specially protected natural areas. Urbanization and consumption of outdoors and rural landscapes: the accessibility and quality of natural capital.
 9. Landscape quality monitoring and key performance indicators for the measure of progress, sustainable development. Landscapes of national importance and sustainable management practices and policies.
 10. Introduction of eco-innovations and technological advances in managing visitor flow in nature areas.
 11. Zoos As Conservation Parks: Reframing Visitor Management.
 12. Outdoor recreation advocacy as a social movement for sustainable development and change.
 13. Managing wildlife tourism.
 14. Outdoor recreation planning & management in protected areas, using the Conservation Standards.

 

Arhīvs

2022

26
Apr
Anda Mežgaile piedalās 80. LU starptautiski zinātniskajā konferencē

Šī gada 25. - 26. aprīlī norisinās 80. LU starptautiskā zinātniskā konference "Dabisko zālāju saglabāšana Latvijā: sociāli-ekoloģiskā perspektīva", kurā dalību ņem arī HESPI zinātniskā asistente Anda Mežgaile ar prezentāciju par pētījumu "Ilggadīgo zālāju apsaimniekošana dabas vērtību saglabāšanai - prakse un izaicinājumi". Pētījuma līdzautori - Agita Līviņa un Andris Klepers. 

Pētījums īstenots LIFE programmas integrētā projekta “LatViaNature” (LIFE19IPE/LV/000010) ietvaros.

 

Konferences programma
08
Apr
Starptautiskā zinātniskā konference “SABIEDRĪBA. TEHNOLOĢIJAS. RISINĀJUMI” 2022.gada 8.aprīlis

2022_ViA_aprīļa_konference_Baneris_LV.jpg

Ar prieku izziņojam 3.starptautisko zinātnisko konferenci “SABIEDRĪBA. TEHNOLOĢIJAS. RISINĀJUMI”, kas norisināsies Vidzemes Augstskolā, Valmierā, 2022.gada 8.aprīlī.

Konferences mērķis ir veicināt sinerģiju starp sabiedrību, tehnoloģijām un drošību, dziļāk aplūkojot tematiskās jomas, kas saistītas ar (1) nākotnes zināšanu sabiedrību, (2) zināšanu apmaiņu un inovācijām, (3) ilgtspējīgu attīstību un (4) ar digitālo transformāciju saistītajiem drošības jautājumiem. Sniedz savu ieguldījumu, iesaistoties diskusijās, daloties savos pētījumos un meklējot risinājumus problēmām iepriekš minētajās tematiskajās jomās!

Prezentāciju veidi:

Paneļdiskusija. Mērķis ir apvienot vadošos zinātniekus, akadēmiķus un pētniekus. Paneļdiskusijās tiks ievēroti atvērtās informācijas apmaiņas un pārrobežu mācīšanās principi, lai veicinātu diskusijas un sniegtu iedvesmu. Dalībnieki tiks sadalīti paneļos, pamatojoties uz viņu konferencei iesniegto rakstu tematiku. Viens panelis sastāvēs no 4 līdz 6 diskusijas dalībniekiem un moderatora. Katram diskusijas dalībniekam būs 5 minūtes, lai sniegtu īsu ieskatu pētījumā, kam sekos 45 minūšu gara diskusija.

Studentu sekcija. Mērķis ir iepazīstināt studentus ar pētniecības vidi, sniedzot iespēju prezentēt savu pētījumu tēmas vienā konferencē kopā ar vadošajiem zinātniekiem, akadēmiķiem un pētniekiem, gan saņemot atsauksmes par savu pētījumu, gan iedvesmu no pieredzējušajiem kolēģiem turpmākiem pētījumiem. Prezentācijas ilgums ir ierobežots līdz 15 minūtēm.

Konferences laikā nodrošināsim Jums iespēju plašākai publikai izplatīt savu pētījumu rezultātus un iegūt aizklāti recenzētu publikāciju starptautiskās zinātniskās konferences SABIEDRĪBA. TEHNOLOĢIJAS. RISINĀJUMI tēžu krājumā. Konference tiks pārraidīta YouTube tiešraidē.

Publikācija:

Aicinām autorus iesniegt tēzes un pilnībā oriģinālus zinātniskus rakstus, kas nav iesniegti/publicēti/vai pašlaik izskatīti citās konferencēs vai zinātniskajos žurnālos. Apstiprinātās tēzes tiks publicētas papīra formātā un tiešsaistē konferences dienā. Katrai tēzei tiks piešķirts Cross Ref digitālā objekta identifikators (DOI).

Pēc konferences autori tiks aicināti sagatavot un iesniegt pilna apjoma rakstus kādā no ViA sadarbības zinātniskajiem žurnāliem*:

 • Baltic Journal of Modern Computing (BJMC)
 • Journal of Teacher Education for Sustainability (JTES)

Tuvākie termiņi:

 • Reģistrācija: 14.02.2022
 • Tēžu iesniegšana: 14.02.2022
 • Paziņojums par pieņemšanu dalībai konferencē: 28.02.2022
 • Konferences programmas izziņošana: 25.03.2022
 • Rakstu iesniegšana: saskaņā ar žurnālu

Vairāk informācijas par konferenci, saite uz reģistrēšanos un tēzes veidni pieejama šeit.

2021

07
Dec
HESPI Zinātnieku kopsapulce

2021. gada 7. decembrī notiks HESPI Zinātnieku kopsapulce. 

Sapulce tiks noturēta attālināti - MS Teams platformā. 

Darba kārtība
29
Nov
VPP projekta noslēguma konference "Kā neapmaldīties nākotnē?"

Noslēguma konference "Kā neapmaldīties nākotnē? Piederības un līdzdalības loma demokrātiskas sabiedrības stiprināšanā Latvijā" projektam „Vērtības darbībā: atbildīgas, drošas un izglītotas pilsoniskās sabiedrības attīstība ar pētniecību un rīcības modeļu izstrādes palīdzību” (projekta Nr. VPP-IZM-2018/1-0013), kas tiek īstenots Valsts pētījumu programmas “Latvijas mantojums un nākotnes izaicinājumi valsts ilgtspējai” ietvaros no 2018. gada decembra.

Tiešraide Vidzemes Augstskolas Youtube kanālā: ŠEIT!  

Plašāk par konferenci un grāmatu: ŠEIT!  

Konferences programma
25
Nov
VPP projekta “Dokumentārā mantojuma izpētes nozīme, veidojot sinerģijas starp pētniecību un sabiedrību” noslēguma konference

Šī gada 25. un 26. novembrī tiešsaistē no Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) norisināsies Valsts pētījumu programmas "Latvijas mantojums un nākotnes izaicinājumi valsts ilgtspējai" projekta "Dokumentārā mantojuma izpētes nozīme, veidojot sinerģijas starp pētniecību un sabiedrību" (VPP-IZM-2018/1-0022) starptautiska zinātniska konference. Konferences tiešraidi varēs skatīties LNB YouTube un Facebook lapās, kā arī mājaslapā. 

Valsts pētījumu programmas konference | 25. novembris

Valsts pētījumu programmas konference | 26. novembris

 

FB_event_cover_1920x1005px.png

Konferences programma