Arhīvs

2021

01
Jul
Raidījums "Zinātne tuvplānā" - Tūrisma informācijas centru digitalizācija

Skatieties raidījumu “Zinātne tuvplānā” 1. jūlijā pulksten 14.00 kanālā ReTV.

17
Jun
Raidījums "Zinātne tuvplānā" - Transports lauku reģionos

Skatieties raidījumu “Zinātne tuvplānā” 17. jūnijā pulksten 14.00 kanālā ReTV.

11
Jun
HESPI pētnieki piedalās grāmatas tapšanā par tūrisma galamērķiem pēcpandēmijas kontekstā

2021.g. 11. jūnijā 18:00 norisināsies grāmatas "Tourism Destinations in a Post Pandemic Context: Global Issues and Destination Management Solutions" atvēršanas pasākums. Grāmatas nodaļas "The Recovery Tactics of Tourism Industry amid COVID19 Pandemic Conditions in the Baltic States" tapšanā piedalījās ar HESPI vadošā pētniece Agita Līviņa, doktorante Gaļina Bukovska un ViA docētājs Ilgvars Ābols, kā arī līdzautors M.R. Gavinolla. Tiešsaistes pasākumā piedalīsies vadošie autori, kā arī citi vadoši tūrisma jomas pārstāvji no Indijas, Kenijas, Apvienotās Karalistes u.c. valstīm.

Publikācija

Book launch programme
31
Mai
Eiropas dabas un Nacionālo parku diena 2021

Eiropas dabas un nacionālo parku dienā, 24. maijā, kas šogad veltīta tēmai “Parki – nākamā paaudze”, Dabas aizsardzības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) sadarbībā ar ViA HESPI UNESCO katedru aicina apceļot un iepazīt īpaši aizsargājamās dabas teritorijas (turpmāk - ĪADT) un uzzināt par to, kas tajās paveikts pēdējā gada laikā.

Pagājušais gads visos Eiropas parkos bija īpašs – lielas pārmaiņas ieviesa pandēmija, kas uzskatāmā  veidā parādīja sabiedrības vajadzību pēc atpūtas dabā. Jaunie izaicinājumi rosināja gan pārdomāt esošo parku piedāvājumu, gan kopumā lūkoties uz to, kā nacionālie parki izskatīsies nākotnē.

Latvijā, pielāgojoties pārmaiņām, ĪADT rastas jaunas saziņas metodes, attīstīta parku infrastruktūra un atklāti jauni apskates objekti. Vairāk par ieviestajiem jauninājumiem iespējams uzzināt Pārvaldes sagatavotajā video īsfilmiņā, kurā kampaņas “Dabā ejot. Ko atnesi, to aiznes!” tēls Āpsis, kurš dabas takās regulāri aicina iedzīvotājus ievērot principu “Dabā ejot. Ko atnesi, to aiznes!”, dodas apceļot ĪADT.

Ceļojuma laikā Āpsis dodas uz Rāznas Nacionālo parku, kur iepazīs jaunatklāto Beitānu pilskalnu, bet esot Ķemeru Nacionālajā parkā, gozējas zviļņos Lielajā tīreļa laipā. Daudz jauna par to, kā agrākos laikos cilvēki ieguvuši medu un par putnu migrācijas ceļiem, Āpsis uzzina Slīteres Nacionālajā parkā. Savukārt, apceļojot Gaujas Nacionālo parku, filmas varonis satiek pagājušajā gadā izveidotās "Youth+ Latvija" komandas dalībniekus un kopā ar viņiem apskata Eiropas garās distances pārgājiena maršrutu “Mežtaka”.  Video skatāms Dabas aizsardzības pārvaldes Youtube kanālā >>>

Kā ceļojot un krājot zīmodziņus tikt pie balvām, Āpsis uzzina Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā (turpmāk – ZBR), kur izveidota karte: “Apceļo un iepazīsti Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātu”

No 24.maija līdz 31.maijam dažādos ZBR parkus ikvienam iespējams iepazīt piedaloties fotoorientēšanās aktivitātē, kas tapusi sadarbībā ar Vidzemes Augstskolas Sociālo, ekonomisko un humanitāro pētījumu institūta UNESCO katedru “Biosfēra un cilvēks”.

Fotoorientēšanās aktivitāte

Iespēju ļauties piedzīvojumam piedāvā Pārvaldes un “Youth+ Latvija” komandas sagatavotais tests,  kuru aizpildot, ikvienam, atbilstoši norādītajām vēlmēm un interesēm, tiek piedāvāts viens dabas objekts, kuru apmeklēt. Vai testa rezultāti sakritīs ar ceļotāju vēlmēm - to iespējams uzzināt pēc aizpildīšanas, sekojot saitei: http://bit.ly/NacParki

Atbilstoši Eiropas dabas un nacionālo parku dienas šī gada tēmai  “Parki – nākamā paaudze”, aktivitāšu sagatavošanā un ĪADT reklamēšanā ārpus valsts robežām šogad aktīvi iesaistījusies Jauno reindžeru kustība, kurā darbojas jaunieši no Ķemeru, Rāznas un Gaujas Nacionālā parka, kā arī ZBR.

Plašāka informācija par citām Eiropas dabas un nacionālo parku dienas 2021 aktivitātēm >>>

27
Mai
Raidījums "Zinātne tuvplānā" - Pamesteņi jeb pamestās ēkas Latvijā un pasaulē

Skatieties raidījumu “Zinātne tuvplānā” 27. maijā pulksten 14.00 kanālā ReTV.